skuteczny demakijaz jak go zrobic szybko i skutecznie

Prawidłowy demakijaż – jak go wykonać szybko i skutecznie?

Demakijaż to nic innego, jak zmycie makijażu, ale czy tylko? Otóż nie!

Demakijaż służy nie tylko zmyciu produktów kolorowych, ale także skutecznemu oczyszczeniu skóry z różnego rodzaju zanieczyszczeń, znajdujących się wokół nas. Często nie zdajemy sobie sprawy, ile osadów unoszących się w powietrzu pozostaje na naszej twarzy. Odpowiednie oczyszczenie skóry pomaga nam pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, złuszczonego, martwego naskórka, ale także pobudzić mikrokrążenie. Dzięki temu taka skóra o wiele łatwiej przyjmuje inne produkty, które nakładamy po demakijażu.

Co warto wiedzieć o demakijażu?

Cząsteczki, które są zawarte w kosmetykach, ale także osiadają na naszej skórze, dzielimy z punktu widzenia chemii na lipofilowe i hydrofilowe. Oznacza to, że niektóre produkty będą rozpuszczać się w tłuszczach, a niektóre w wodzie. To potwierdza nam, że sama woda nie wystarczy do usunięcia wszystkich zanieczyszczeń.

Szybki i skuteczny demakijaż

Krok pierwszy

Wykonując demakijaż we właściwej kolejności, powinniśmy wiedzieć, że nie musi być on wcale czasochłonny i wymagający od nas wielu produktów. Tak naprawdę wystarczą dwa skuteczne specyfiki, które pozwolą nam rozpuścić i usunąć cząsteczki hydrofilowe i lipofilowe. Wystarczy posiadać mleczko bądź płyn / wodę micelarną oraz żel lub piankę.

W pierwszym kroku należy bardzo intensywnie zwilżyć płatek kosmetyczny płynem micelarnym i zmyć makijaż. Ważne, aby płatek był dobrze nawilżony, gdyż pocieranie zbyt suchym płatkiem może powodować dodatkowe podrażnienia. Casmara ma świetny produkt do pierwszego kroku w demakijażu – wodę micelarną z serii Urban Protect. W bardzo delikatny, ale skuteczny sposób usuwa nawet wodoodporny makijaż, nie podrażniając przy tym oczu czy ust.

Krok drugi

Kolejny krok to umycie skóry z użyciem wody i żelu do mycia lub pianki. Jest to bardzo ważne, bo dzięki środkom powierzchniowo czynnym zawartym w produkcie myjącym, możemy usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Kluczowe jest, aby dokładnie oczyścić całą skórę, także w newralgicznych miejscach takich, jak: linii włosów czy płatków uszu, a także szyi i dekoltu.

Bardzo ważny jest wybór produktu, który nie będzie zaburzał naszej naturalnej warstwy ochronnej w postaci płaszcza hydro-lipidowego. Jeśli użyjemy kosmetyku, który ma zbyt silne składniki myjące, przez co zniszczy naszą naturalną barierę ochronną, niestety, ale skóra bardzo szybko da nam znać, że coś jest nie tak.

Casmara wyszła naprzeciw potrzebom swoich klientów, tworząc unikatowy żel do mycia skóry, posiadający bardzo delikatne składniki, również olejowe, które w żaden sposób nie niszczą płaszcza hydro-lipidowego. Żel myjący Casmara 3w1 świetnie sprawdzi się zarówno dla skór tłustych, jak i suchych czy wrażliwych.

Ważne, aby najpierw zwilżyć skórę, następnie spienić produkt myjący w dłoniach i dopiero myć skórę. I tak naprawdę to tyle, jeśli chodzi o skuteczny demakijaż.

Oczyszczanie oczu i ust

Jeśli malujemy rzęsy i usta, to warto właśnie od nich rozpocząć demakijaż. Zwilżamy dwa płatki wodą micelarną i przykładamy do oczu, leciutko dociskając przez kilkanaście sekund. Pozwoli to rozpuścić tusz, bez potrzeby intensywnego pocierania całej powieki. Podobnie z ustami. Przykładamy zwilżony płatek, odczekujemy kilkanaście sekund i dopiero później zmywamy, lekko pocierając. W przypadku stosowania intensywnych kolorów szminek pomoże to uniknąć roznoszenia produktu na płatku po całej twarzy. 

Marta Majszyk-Świątek

z wykształcenia kosmetolog, biolog analityczny i technolog produkcji kosmetyków. Posiada wykształcenie pedagogiczne i prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych. Regularnie uczestniczy w szkoleniach, kursach, sympozjach i konferencjach poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, zgodnie z najnowszymi doniesieniami.

Marta Majszyk-Świątek
Technolog Produkcji Kosmetyków oraz Kosmetolog
INSTAGRAM: @kosmetolog.technolog

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *