Jak zadbać o skórę po zabiegach inwazyjnych w gabinecie kosmetologicznym

Jak zadbać o skórę po zabiegach inwazyjnych w gabinecie kosmetologicznym?

Jesień sprzyja wykonywaniu inwazyjnych zabiegów kosmetologicznych, do których należą zabiegi igłowe z wykorzystaniem: innowacyjnej aparatury, laserów czy peelingów chemicznych. Po takich zabiegach skóra jest często bardzo reaktywna, uwrażliwiona czy podrażniona w kontrolowany sposób. Aby zabieg był skuteczny i przyniósł oczekiwane rezultaty, ważna jest właściwa pielęgnacja pozabiegowa oraz odpowiedni tryb życia wraz z dietą.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Przede wszystkim specjalista wykonujący zabieg powinien poinstruować nas, co należy, a czego nie powinno się robić bezpośrednio po zabiegu oraz w dalszym terminie. Osoba, która oceniła naszą skórę, dobrała i wykonała zabieg, będzie najlepiej znała zalecenia, jakich musimy przestrzegać.

Koniecznie musimy zadbać o odpowiednią higienę. Skóra po tak inwazyjnych ingerencjach jest bardziej narażona na działanie drobnoustrojów, dlatego należy zadbać o kilka czynników, które zredukują możliwość nadkażenia. Regularna zmiana pościeli, ręczniki jednorazowe, dezynfekcja telefonu – to podstawy. Trzeba także unikać niepotrzebnego dotykania twarzy.

Dieta, sen, regeneracja

Nasze ciało szybciej się regeneruje, kiedy jesteśmy wyspani, należycie odżywieni i nawodnieni. Po inwazyjnych zabiegach kosmetologicznych warto zadbać o: dobry jakościowo sen, zdrowe jedzenie i dużą ilość płynów. Z aktywnością fizyczną należy uważać, gdyż zbyt silne obciążanie organizmu może powodować jeszcze większy stan zapalny. Starajmy się także unikać aktywności takich, jak: basen, sauna czy sporty ekstremalne.

Odpowiednia pielęgnacja domowa

O ile specjalista nie zaleci nam konkretnych produktów, starajmy się szukać kosmetyków do skór wrażliwych, reaktywnych. Wiele firm wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, tworząc linie kosmetyków przeznaczonych specjalnie do użytku po inwazyjnych zabiegach kosmetologicznych. Skupmy się na prawidłowym, a zarazem delikatnym oczyszczaniu naszej skóry, a następnie dostarczaniu jej składników, które pomogą w regeneracji i odbudowie płaszcza hydro-lipidowego. Marka Casmara w swojej ofercie posiada dwa bardzo delikatne, ale skutecznie oczyszczające produkty. Jest nimi woda micelarna oraz żel myjący 3w1.

Dodatkowo posiada specjalne produkty dedykowane skórom wrażliwym np. Serum Night Cure Super Concentrate o silnych właściwościach regeneracyjnych i dużej zawartości kwasu hialuronowego. Ponadto bardzo higieniczne, jednorazowe Ampułki Casmara Hyal Pro z podwyższoną ilością kwasu hialuronowego i betainą o silnych właściwościach naprawczych i regenerujących. Dodatkowo warto wybrać krem Casmara Age Defense, który w swoim składzie posiada unikatową mieszankę pro- i prebiotyków, a także kompleks suchych olejów, pomagających skórze wrócić do równowagi wodno-lipidowej.

Musimy także pamiętać o odpowiedniej ochronie SPF. W przypadku zabiegów inwazyjnych wysoka ochrona przed promieniowaniem słonecznym to podstawa. Wśród produktów Casmara znajdziemy krem Photoaging Control SPF 50+, który świetnie sprawdzi się w takim przypadku.

Holistyczne podejście do skóry

Holistyczne podejście do skóry w trakcie stosowania odpowiedniej pielęgnacji domowej, dbałości o dietę, odpowiednie nawodnienie i jakość snu pozwala organizmowi w szybki i efektywny sposób regenerować się, co z kolei przekłada się na sukces zabiegowy oraz podtrzymanie odpowiednich efektów terapeutycznych.

Marta Majszyk-Świątek

z wykształcenia kosmetolog, biolog analityczny i technolog produkcji kosmetyków. Posiada wykształcenie pedagogiczne i prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych. Regularnie uczestniczy w szkoleniach, kursach, sympozjach i konferencjach poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, zgodnie z najnowszymi doniesieniami.

Marta Majszyk-Świątek
Technolog Produkcji Kosmetyków oraz Kosmetolog
INSTAGRAM: @kosmetolog.technolog

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *