dzien kobiet
|

Dzień Kobiet z dermokosmetykami Casmara

8 marca to dzień, który niemal na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Kobiet. To wspaniałe święto stanowi wyjątkową okazję do podkreślania roli i wkładu kobiet we wszystkie sfery życia społecznego, gospodarczego i politycznego. To dzień, podczas którego celebruje się kobiety. Pamiętając o przyjaciółkach czy kobietach z rodziny, nie można zapomnieć o samej sobie. Dzień Kobiet to idealny moment, aby zatroszczyć się o siebie. Pamiętaj jednak, że jesteś tego warta nie tylko tego dnia, ale i na co dzień!

Jak kiedyś obchodzono Dzień Kobiet?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, w okresie Rzeczypospolitej Polskiej Ludowej, obchody Dnia Kobiet miały charakter oficjalny i były organizowane przez władze komunistyczne. Święto to było okazją do promowania ideologii socjalistycznej oraz podkreślania roli kobiet w społeczeństwie. Organizowano wówczas oficjalne uroczystości z udziałem działaczek partyjnych, przedstawicielek związków zawodowych czy innych instytucji. Podczas tych uroczystości podkreślano osiągnięcia kobiet w pracy zawodowej, działalności społecznej oraz ich rolę w budowie socjalizmu. Tego dnia, przyznawano kobietom różnego rodzaju nagrody i wyróżnienia. Co więcej, w niektórych miastach organizowano uroczyste spotkania, koncerty, czy wystawy z okazji Dnia Kobiet. Były to wydarzenia kulturalne mające na celu uhonorowanie kobiet oraz dostarczenie im rozrywki i przyjemności. A jakie prezenty na Dzień Kobiet były wtedy popularne? Takie, które będą praktyczne lub takie, które ciężko było zakupić. Oprócz goździków czy tulipanów, kobiety dostawały więc rajstopy, kawę, mydło czy nawet… ściereczki!

Jak współcześnie obchodzi się Dzień Kobiet?

Współcześnie, święto to jest mniej oficjalne. Dziś, panie chcą celebrować swoją kobiecość, być dumne ze swoich praw i spędzać czas w gronie najbliższych osób, zwłaszcza tych płci żeńskiej. Dlatego też, często są właśnie organizowane przyjęcia czy kameralne spotkania w restauracjach, które zazwyczaj skierowane są wyłącznie dla pań. Współcześnie, Dzień Kobiet to także dobra okazja do podkreślania roli kobiet, ich odwagi czy siły, ale też do ciągłego jeszcze walczenia o równouprawnienie. 8 marca może być również doskonałym momentem, aby wspólnie z innymi kobietami celebrować siostrzeństwo i solidarność. Jeśli z kolei chodzi o prezenty, jakie kobiety otrzymują współcześnie z okazji swojego święta to są to najczęściej kwiaty, biżuteria, czekoladki czy inne słodkości. Mogą to być także luksusowe dermokosmetyki… zwłaszcza te od Casmara.

Spędź Dzień Kobiet z dermokosmetykami Casmara w domowym zaciszu!

Nie masz planów na Dzień Kobiet? A co powiesz na celebrację tego święta w domowym zaciszu? Nie chodzi nam jednak o zwyczajne przesiedzenie tego czasu w domu, a o zorganizowanie swojego własnego wieczornego SPA! Dołączając do niego pielęgnację dermokosmetykami Casmara z pewnością będzie to przyjemny wieczór, który nie raz będziesz chciała jeszcze powtórzyć! Jak zatem zorganizować SPA w domu? Zacznij od relaksującej kąpieli, dodając do wanny ulubione olejki eteryczne, musującą kulę lub płatki różane. Włącz ulubioną muzykę, zapal świeczki i pozwól sobie na chwilę odprężenia. Po kąpieli, zajmij się pielęgnacją twarzy. Oczyść ją dokładnie przy użyciu płynu Deep Cleanser, a następnie wykonaj peeling, aby usunąć martwe komórki skóry. Świetny będzie do tego żel myjąco-złuszczający z 3 kwasami od Casmara. Kolejny krok to nawilżająca maseczka na twarz, na przykład maska Hydra. Dzięki zawartym w niej składnikom aktywnym, dogłębnie nawilży cerę oraz ją ujędrni. Po ściągnięciu naszej algowej maski peel-off w jednym kawałku, należy zastosować tonik. Później, wskazana jest aplikacja serum – najlepiej wybrać takie na noc. Idealnym wyborem może więc okazać się superskoncentrowane serum Casmara Night Cure. Ostatnimi etapami wieczornej pielęgnacji wykonywanej w ramach domowego SPA będzie nałożenie kremów. Najpierw, krem pod oczy. Świetnie sprawdzi się ten od Casmara – Eye Contour. Na sam koniec, nałóż krem na twarz. Może być on nieco tłustszy, niż ten stosowany w ciągu dnia. My polecamy sięgnąć po krem Age Defense. Idealnie sprawdzi się u osób ze skórą potrzebującą wzmocnienia, odżywienia i odmłodzenia. Kiedy masz już wykonaną pielęgnację twarzy, możesz się ponownie odprężyć. Relaks będzie idealnym zakończeniem domowego SPA! Możesz poczytać książkę, posłuchać ulubionej muzyki, pomedytować lub oddać się swojej pasji. Pamiętaj, że kluczem do udanego domowego SPA jest poświęcenie sobie czasu, relaks i zadbanie o swoje ciało, ale też i umysł. Postaraj się zapomnieć o zmartwieniach. Skup się na tym co tu i teraz. Ciesz się daną chwilą i celebrowaniem swojej kobiecości z okazji Dnia Kobiet!

maska Hydra

Świętuj i bądź dumna z tego, że jesteś kobietą! To Twoje święto!

Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja do celebrowania kobiecości, odwagi i siły wszystkich kobiet na całym świecie. To czas, aby podkreślać swoje osiągnięcia, doceniać siebie i inne kobiety oraz wspierać się nawzajem w dążeniu do równości, sprawiedliwości i wolności. Świętując Dzień Kobiet, warto pamiętać o wszystkich kobietach, które walczyły i nadal walczą o swoje prawa, godność i wolność. To także czas, aby przypomnieć sobie o swojej wartości, sile i znaczeniu jako kobieta, niezależnie od tego, jakie role pełni się w życiu – czy jest się matką, siostrą, córką, przyjaciółką, partnerką, babcią czy żoną. Bądź dumna ze swojej kobiecości, z tego, kim jesteś i z tego, co osiągnęłaś. Świętuj swoją wyjątkowość, kreatywność, empatię i siłę, która tkwi w każdej kobiecie. Niech ten Dzień Kobiet będzie nie tylko okazją do relaksu i troski o siebie, ale także do refleksji nad tym, jak można kontynuować walkę o równość i sprawiedliwość dla wszystkich kobiet na świecie. Udanego Dnia Kobiet!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *