Kosmetyki na zmarszczki – hit czy kit

Kosmetyki na zmarszczki – hit czy kit?

U każdego człowieka prędzej czy później, w zależności od stanu organizmu, rozpoczyna się proces starzenia. Zmarszczki są jego widocznym, zewnętrznym efektem. Czy da się je usunąć poprzez działanie kosmetyków? Czy możemy zatrzymać lub spowolnić proces starzenia się skóry?

Kiedy skóra zaczyna się starzeć?

Około 20. roku życia rozpoczyna się proces starzenia się tkanek organizmu. Najpierw powoli skóra zaczyna tracić swoją jędrność i w konsekwencji zmienia się owal twarzy, dopiero później tworzą się na niej mikrozmarszczki. Dzieje się to stopniowo i powoli, procesu starzenia się skóry nie da się w całości zatrzymać, można go za to znacznie zahamować i zadbać o jakość swojej skóry.

Jak spowolnić powstawanie zmarszczek?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od prewencji. Pierwszym krokiem jest zdrowy tryb życia oraz stosowanie kremu z wysokim filtrem UV. Świetnie w tej roli sprawdzi się krem Casmara SPF50 Photoaging Control. Wysoki filtr przeciw promieniowaniu UVA i UVB oraz IR oraz peptydy pomogą w prewencji i znacznym hamowaniu oznak starzenia, gdyż promieniowanie UV jest bardzo silnie działającym czynnikiem na komórki skóry.

Czego użyć kiedy zmarszczki są już widoczne?

Zmarszczki powstają poprzez znaczne obniżenie jędrności i gęstości skóry. Żeby móc skutecznie na nie zadziałać, należy stosować kosmetyki poprawiające jędrność, liftingujące o dużej zawartości składników aktywnych. Krem Casmara Q10 Rescue skutecznie działa na zwiotczenie i zrewitalizowanie skóry. Świetnie sprawdza się na skórze kobiet przechodzących menopauzę.

Oprócz dbania o samą skórę twarzy, warto pamiętać o newralgicznym miejscu, jakim jest skóra wokół oczu. To tutaj tworzą się słynne „kurze łapki”, traktowane przez większość osób jako sztandarowe oznaki starzenia. Świetnie będzie je niwelować krem pod oczy Casmara Eye Perfect.

Gdzie widać oznaki starzenia?

Skóra na całym ciele ulega procesom starzenia, dlatego należy dbać nie tylko o skórę twarzy. U kobiet z wiekiem dość dużym mankamentem jest pojawianie się zmarszczek na dekolcie oraz opadanie biustu. Aby temu zapobiec, warto stosować produkty napinające i poprawiające jakość skóry w tych okolicach. Produktem skutecznym jest krem Casmara Tense Lift na dekolt oraz biust, który nie tylko pomaga niwelować oznaki starzenia, ale dodatkowo intensywnie nawilża skórę, przywracając jej jędrność i elastyczność.

W produktach firmy Casmara znajdziemy wiele produktów dedykowanych skórom z oznakami starzenia. Zaczynając tę walkę koniecznie należy sprawdzić kosmetyki z linii Infinity oraz Lightening, które bardzo mocno wspierają procesy naprawcze i odżywcze skóry, dodatkowo niwelują już powstałe zmarszczki i zapobiegają pojawianiu się kolejnych.

Hit czy kit?

Kosmetyki na zmarszczki są hitem, ale tylko pod warunkiem, że zostały dobrze dobrane i mają odpowiednie składniki aktywne, które mogą skutecznie działać na prewencję i opóźnianie procesów starzenia się skóry.

Marta Majszyk-Świątek

z wykształcenia kosmetolog, biolog analityczny i technolog produkcji kosmetyków. Posiada wykształcenie pedagogiczne i prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych. Regularnie uczestniczy w szkoleniach, kursach, sympozjach i konferencjach poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, zgodnie z najnowszymi doniesieniami.

Marta Majszyk-Świątek
Technolog Produkcji Kosmetyków oraz Kosmetolog
INSTAGRAM: @kosmetolog.technolog

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *