holistycznie podejscie do skory male kroki casmara

Holistyczne podejście do skóry

Skóra to największy organ naszego ciała, który jest integralnie połączony z organizmem i ma wiele ważnych funkcji do spełnienia. Odpowiada za zewnętrzną ochronę naszego ciała, bierze udział w procesach immunologicznych i hormonalnych, odbiera bodźce ze środowiska. Należy o nią dbać nie tylko wybiórczo, ale w całościowym spektrum naszego organizmu.

Tylko holistyczne podejście daje możliwość utrzymania skóry w dobrej kondycji, hamowanie oznak procesu starzenia oraz prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów. Same kosmetyki nie wystarczą, aby skóra prezentowała się pięknie.

Należy zadbać o klika ważnych czynników. Należą do nich:

– odpowiednio zbilansowana dieta, w której zredukowana jest ilość cukrów prostych, za to występuje dużo błonnika i antyoksydantów pochodzących z warzyw i owoców;
– picie odpowiedniej ilości wody w ciągu doby;
– odpowiednia dawka aktywności fizycznej, najlepiej na świeżym powietrzu, ćwiczenia oddechowe;
– redukcja stresu, kontakt z naturą, możliwość wyciszenia się, medytacji;
– odpowiednia ilość jakościowo dobrego snu, ograniczenie korzystania z urządzeń emitujących światło niebieskie przed zaśnięciem;
– odpowiednia pielęgnacja kosmetykami dobranymi do potrzeb naszej skóry.

Elementy wspierające piękną skórę

Holistyczne podejście, opierające się na dbaniu o organizm zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, daje nam możliwość posiadania pięknej skóry, która wypełnia wszystkie swoje funkcje. W dzisiejszym świecie, pełnym wyzwań, ciężko podołać holistycznemu podejściu do swojego ciała.

Warto spróbować metody małych kroków. Wystarczy zamiast windy wybrać schody, zamiast taksówki rower, co da organizmowi możliwość rozruszania. Podczas pracy staraj się co jakiś czas wstać, otwórz okno na kilka chwil, zrób kilka głębokich wdechów, a najlepiej skłonów lub przysiadów. A w miarę możliwości wieczorem zamiast do serialu wybierać chipsy lub popcorn, przygotuj zdrowe przekąski z warzyw, z piekarnika smakują pysznie!

Scrollowanie telefonu może śmiało zastąpić wyjście na spacer bliżej natury i pooddychanie świeżym powietrzem, zatrzymanie się na chwilę i uspokojenie myśli. Zamiast serialu przed snem, warto wybrać książkę i dać sobie kilka minut na lekturę. Korzystny wpływ ma także jedzenie sezonowych warzyw i owoców, dostępnych na każdym kroku. Zapewni to dużą bombę witaminową dla naszego organizmu, w tym dla naszej skóry. Także w zimie staraj się wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie, aby zapewnić organizmowi odpowiednie nawilżenie.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja

Do tego wszystkiego należy włączyć właściwą pielęgnację. Przede wszystkim musimy ustalić, czego potrzebuje nasza skóra.

Cera normalna, do której posiadania wszyscy dążymy, wymaga od nas tak naprawdę prawidłowego oczyszczania i odpowiednich składników nawilżających i odżywczych. Zwykle jednak nasza skóra wymaga od nas czegoś więcej. Ważne jest, aby zacząć działać na przyczynę, nie na skutek.

Dlatego warto przyjrzeć się temu, czego potrzebuje nie tylko nasza skóra, ale i cały organizm. Jeśli pojawiają się u nas wypryski, zmiany ropne, należy zwrócić uwagę na dietę, stres i ilość snu.

Jeżeli skóra jest sucha, łuszcząca, trzeba by zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Wtedy, gdy cera staje się szara, brak jej promiennego wyglądu, zadbaj o to, by w Twojej diecie znalazło się dużo warzyw i owoców, bogatych w antyoksydanty i staraj się redukować stres.

Nie zapominaj także o okresowych badaniach – dzięki temu możesz w porę zacząć działać, jeśli organizmowi potrzebne okaże się jakieś wsparcie. Na podstawie badań krwi możesz określić czy niezbędna będzie dodatkowa suplementacja. Pamiętaj, żeby wyniki zawsze konsultować z lekarzem specjalistą.

Odpowiednie kroki w pielęgnacji

W pielęgnacji stawiaj przede wszystkim na dobry demakijaż środkami, które nie będą dodatkowo drażnić Twojej skóry. Staraj się używać dwuetapowego oczyszczania, opartego na mleczku lub płynie micelarnym, który następnie zmywamy żelem bądź pianką. Szukaj produktów z cennymi dla skóry składnikami aktywnymi takimi, jak: kwas hialuronowy, ceramidy, witaminy, makro- i mikroelementy, wyciągi roślinne. Marka Casmara ma w swojej ofercie wodę micelarną oraz inne kremy, które doskonale ze sobą współgrają.

Jeśli nie wiesz, jak zaklasyfikować rodzaj Twojej cery, możesz udać się na profesjonalną konsultację kosmetologiczną. Kosmetolog dokładnie obejrzy Twoją skórę, przeprowadzi z Tobą wywiad i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie pielęgnację.

Nie zapominaj także o kremie z filtrem UV. Powinien być to Twój codzienny rytuał i must have ochrony skóry – bez znaczenia, jaką cerę posiadasz, stanowi to najlepszą prewencję hamującą starzenie się skóry. Warto szukać filtrów UV o wysokim SPF, tak jak krem Casmara SPF50 Photoaging Control.

Dzięki holistycznemu podejściu do swojego organizmu, zadbasz nie tylko o skórę, ale także o całe ciało. Ono za to odwdzięczy Ci się: dobrą kondycją, zdrowiem i pięknym wyglądem przez długie lata.

Wybór należy do Ciebie! Powodzenia

Marta Majszyk-Świątek

z wykształcenia kosmetolog, biolog analityczny i technolog produkcji kosmetyków. Posiada wykształcenie pedagogiczne i prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych. Regularnie uczestniczy w szkoleniach, kursach, sympozjach i konferencjach poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, zgodnie z najnowszymi doniesieniami.

Marta Majszyk-Świątek
Technolog Produkcji Kosmetyków oraz Kosmetolog
INSTAGRAM: @kosmetolog.technolog

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *