casmara bezpieczne kosmetyki dla kobiet w ciazy

Bezpieczne kosmetyki dla kobiet w ciąży

Ciąża to stan, w którym organizm kobiety przygotowuje się do nowej roli. Przemiany w ciele wraz ze zmianami hormonalnymi czasami mogą powodować, że stan skóry się pogarsza. W ciąży na cerze mogą pojawić się: wypryski, przebarwienia, drobne krostki w postaci tzw. „kaszki”. Skóra często staje się o wiele bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne, a także zaczerwieniona i swędząca.

Jakich składników unikać, wybierając kosmetyki dla kobiet w ciąży?

Wybierając kosmetyki dla kobiet w ciąży, należy zwrócić uwagę na składniki najbardziej drażniące, czyli: kompozycje zapachowe, olejki eteryczne i barwniki. Lepiej ich unikać w tym wyjątkowym okresie ze względu na możliwość dodatkowego przebodźcowania skóry, a także wziąć pod uwagę pojawiającą się w czasie ciąży wrażliwość zapachową. W celu zachowania bezpieczeństwa unikajmy także surowców opartych na kwasach czy tych silnie wybielających.

Jakich składników szukać?

W kosmetykach dla kobiet w ciąży sprawdzi się zasada minimalizmu „mniej znaczy więcej”. Warto szukać specyfików posiadających składniki aktywne, działające silnie łagodząco i kojąco na skórę. Panthenol, alantoina, łagodzące wyciągi roślinne czy opatentowane kompleksy surowcowe powinny stanowić podstawę w pielęgnacji. Produkty, które mają bardzo rozbudowane składy, dodatkowo zawierają olejki eteryczne oraz kompozycje zapachowe mogą niepotrzebnie drażnić skórę, ale także wpływać na odczucia sensoryczne. W ciąży zdarza się, że kobiety są bardzo wrażliwe na zapachy, dlatego produkty silnie perfumowane, z dużą ilością kompozycji zapachowych mogą być bardzo problematyczne i potęgować nudności. Warto unikać takich produktów, za to szukać dla nich bezpiecznych, a także skutecznych alternatyw.

Jak przygotować kosmetyczkę dla kobiety w ciąży?

Przede wszystkim należy zajrzeć do swoich dotychczasowych kosmetyków i ocenić, czy coś należy zmienić. Należy zwrócić uwagę nie tylko na składniki aktywne zawarte w składzie, ale także na zapach. Może okazać się, że kosmetyki, które do tej pory były przez kobietę lubiane, nagle zaczną odpychać zapachem. Szukając alternatyw, powinno się skupić na produktach, których producenci deklarują bezpieczeństwo stosowania dla kobiet w ciąży. Najpierw należy rozpocząć od wyszukania odpowiedniego specyfiku do oczyszczania skóry.

Firma Casmara ma swój bestseller, jaki z powodzeniem i bez obaw mogą stosować kobiety w ciąży. Jest to żel do mycia 3 w 1, który w swojej recepturze posiada bardzo delikatne peptydy jedwabiu i wyciąg roślinny z zielonej herbaty. Skład tego produktu był przygotowywany z myślą o skórach: bardzo delikatnych, podrażnionych, szukających ukojenia przy jednoczesnym dobrym oczyszczeniu skóry. Jest to produkt w 100% przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Kolejnym bezpiecznym, a zarazem skutecznym produktem jest krem do twarzy Casmara Sensations. Unikatowe, a zarazem niezawodne połączenie witamin z minerałami, a także wzbogacenie formuły o olej kameliowy pomogło uzyskać produkt bezpieczny, ale jednocześnie pomagający skórze przywrócić witalność, zdrowy wygląd oraz zabezpieczyć ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Nowoczesna technologia idąca w parze z bardzo dużym doświadczeniem w tworzeniu receptur powoduje, że firma Casmara ma w swojej ofercie produkty przeznaczone dla kobiet w ciąży, pomagające im dbać o skórę w tym magicznym czasie.

Marta Majszyk-Świątek

z wykształcenia kosmetolog, biolog analityczny i technolog produkcji kosmetyków. Posiada wykształcenie pedagogiczne i prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych. Regularnie uczestniczy w szkoleniach, kursach, sympozjach i konferencjach poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, zgodnie z najnowszymi doniesieniami.

Marta Majszyk-Świątek
Technolog Produkcji Kosmetyków oraz Kosmetolog
INSTAGRAM: @kosmetolog.technolog

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *