Przebarwienia na skórze. Jak się ich pozbyć?

Kiedy mówimy o naszych problemach z pielęgnacją skóry, nawrotach trądziku, pryszczach miesiączkowych i zmarszczkach często zwracamy uwagę również na przebarwienia skóry. Przebarwienia są problemem estetycznym dotykającym wiele osób nie tylko w młodym wieku. Najczęściej występują w postaci nieregularnych brązowych plam umiejscowionych zwykle na twarzy, nogach lub ramionach.

Geneza oraz przyczyny powstawania przebarwień.

Przebarwienia mogą przybrać formę niewielkich brązowych plam starczych, dużych rozlanych ciemnobrązowych plam które nazywamy ostudą/melasmą lub jako przebarwienia pozapalne i potrądzikowe. 

Za występowanie przebarwień odpowiedzialne są melanocyty, które znajdują się w warstwie podstawnej naskórka (położonej najgłębiej). W melanocytach przebiega proces melanogenezy, w którym wytwarzana jest melanina – naturalny barwnik skóry występujący w skórze, włosach i tęczówce człowieka. Przebarwienia są najczęściej wynikiem reakcji obronnej skóry skutkując wyrzutem przez malanocyty zbyt dużej ilości melaniny rozchodzącej się na skórze nierównomiernie.

Przebarwienia mogą powstać nie tylko w wyniku zbyt długiej ekspozycji na słońce ale również po uszkadzających skórę zabiegach np. kosmetycznych, jako skutek uboczny przyjmowania niektórych leków, przez zakłócenia gospodarki hormonalnej organizmu lub w wyniku niedoboru witamin.

Skuteczność składników aktywnych w dermokosmetykach Casmara została udowodniona w laboratorium.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​branża kosmetyczna ma teraz na rynku więcej rozwiązań na przebarwienia niż kiedykolwiek wcześniej. W walce z przebarwieniami niesamowite efekty daje stosowanie preparatów kosmetycznych przeciw przebarwieniom zawierających kombinację skutecznych, sprawdzonych składników aktywnych.

Laboratorium Casmara stworzyło linie dedykowaną przebarwieniom, w której znajdziesz m.in. takie składniki aktywne jak kwas traneksamowy, kwas migdałowy, niacynamid oraz biodostępną witaminę C.

Kwas traneksamowy jest substancja aktywna która oprócz działania rozjaśniającego przebarwienia, wykazuje szczególne właściwości przeciwświądowe i łagodzące stany zapalne skóry, a nawet alergiczne pokrzywki.  Natomiast kwas migdałowy złuszcza zewnętrzne warstwy naskórka, wyrównując tym samym koloryt skóry i rozjaśniając przebarwienia i blizny na skórze. Znacząco poprawia wygląd szczególnie cery szarej i zmęczonej. Spłycają się drobne zmarszczki, zwężają rozszerzone pory. Oba te rewolucyjne składniki znajdziesz w Skoncentrowanym Serum Casmara Lightening rozjaśniającym przebarwienia na noc.

Niacynamid jest depigmentujący i odbudowującym składnikiem aktywnym, ponadto niacynamid energetyzuje i odbudowuje DNA, widocznie poprawiając wygląd skóry już po krótkim okresie stosowania. Niacynamid został zawarty w Kremie Casmara Tone-up pod makijaż oraz Kremie Lightening rozjaśniającym przebarwienia na dzień.

Kolejnym składnikiem aktywnym, który jest rewelacyjnym sprzymierzeńcem w walce z przebarwieniami jest stabilna i Biodostępna Witamina C, która w przeciwieństwie do tradycyjnej witaminy C jest w stanie wnikać głęboko na różnych poziomach i nie ulec degradacji, jest wykorzystywana przez skórę w optymalny do regeneracji sposób. Znajdziesz ją w Ampułkach Casmara Lightening.

Nie pozwól przebarwieniom skórnym zabrać uśmiech i pewność siebie. Postaw na sprawdzone formuły oraz profesjonalne kosmetyki i ciesz się życiem!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *