Skóra tłusta, ze skłonnością do wyprysków

ODZYSKAJ RÓWNOWAGĘ

Matka Natura zapewnia potężne narzędzia do radzenia sobie z delikatną cerą, skłonną do wyprysków i nadmiarem sebum.

Problemy ze skórą skłonną do wyprysków i tłustą

WYPRYSKI


ZATKANE PORY


NADMIAR SEBUM I/LUB SUCHOŚĆ


PODATNE NA SKAZY

Mam mieszaną skórę ze skłonnością do trądziku, a te kosmetyki naprawdę działają. Od kiedy stosuję kosmetyki Casmara widzę coraz to lepsze rezultaty z tygodnia na tydzień. Nie wiem jaki rodzaj magii dzieje się w tych kosmetykach ale robicie mega robotę! Dzięki!
JAGODA

Spróbuj tego

Najczęściej zadawane pytania

Posiadamy ofertę produktów profesjonalnych, których skuteczność została potwierdzona klinicznie.

Przede wszystkim istotne jest dogłębne a zarazem delikatne oczyszczanie tutaj polecamy Casmara Żel3w1

W ciągu dnia zalecamy stosowanie kremu Casmara Tone-up na niedoskonałości.

Niezwykle ważne jest jej oczyszczanie – dobrze przeprowadzone pozwala usunąć nadmiar sebum i bakterii bytujących na twarzy. Kosmetyki do oczyszczania powinny być przeznaczone specjalnie dla tego typu skóry – muszą mieć przede wszystkim działanie oczyszczające i ściągające. Tutaj idelanie sprawdzi się Casmara Żel 3w1.

Warto zwrócić też uwagę na alkohole, które są w ich składzie, ponieważ nie wszystkie dobrze działają na cerę (należy unikać przede wszystkim etanolu, który powoduje ubytek płaszcza hydrolipidowego). Oczyszczanie twarzy należy wykonywać rano i wieczorem.

Następnie warto sięgnąć po krem matujący na dzień o lekkiej konsystencji, który wycisza nadprodukcję sebum, odżywia skórę i zapobiega błyszczeniu się jej. Tutaj bardzo polecamy krem Casmara Tone-up.

Jedną z bardziej popularnych błędów przy pielęgnacji skóry z problemami jest wyciskanie krostek. Mimo że przynosi to chwilową ulgę i jest zwyczajnie przyjemne (naukowcy udowodnili, że pobudza te same receptory w mózgu, co kokaina), lepiej go unikać. Bakterie zgromadzone w ropnej treści przenoszą się bowiem na inne rejony twarzy, prowadząc do rozszerzenia stanu zapalnego. Warto również zadbać o to, by do wycierania twarzy używać innego ręcznika niż do reszty ciała. W czasie codziennych aktywności nie wolno też dotykać twarzy brudnymi rękoma ani jej drapać.

Chcąc jak najdłużej utrzymać efekt pozabiegowy, musimy być sumienni i cierpliwi. Skóra potrzebuje czasu na przebudowę i regenerację. Po więcej przeczytaj wpisz na naszym blogu