Jak prawidłowo wybrać kosmetyki pozabiegowe

Jak prawidłowo wybrać kosmetyki pozabiegowe?

Kto z nas nie chciałaby na co dzień posiadać zdrowej, wypielęgnowanej skóry, wyglądającej tak, jakby właśnie wyszedł z gabinetu kosmetologicznego? Często bywa tak, że efekty zabiegowe, pomimo że bywają spektakularne, nie utrzymują się długo, a my tracimy przekonanie co do ich skuteczności. Otóż kluczem do utrzymania idealnej kondycji skóry jest odpowiednia pielęgnacja pozabiegowa. Na czym polega? Jak ją dobrać? O tym już za chwilę.

Każdy zabieg kosmetologiczny służy poprawie jakości naszej skóry i redukcji problemów, z jakimi boryka się nasza cera. Należy jednak pamiętać, iż nie jest to magiczna różdżka, za dotknięciem której nasza skóra będzie zawsze pięknie wyglądać. Składa się na to wiele czynników. Kosmetolodzy mówią, że prawdziwy sukces i powodzenie terapii można osiągnąć dopiero wtedy, kiedy wykonujemy zabiegi kosmetologiczne i dbamy o odpowiednią pielęgnację pozabiegową w domu.

Co w takim razie zrobić, żeby efekt po wizycie w gabinecie utrzymywał się jak najdłużej?

Przed wszystkim należy stosować się do zaleceń wskazanych przez kosmetologa. Tylko sumienne przestrzeganie reguł może zapewnić nam powodzenie w terapii zabiegowej. Jak w takim razie dobierać kosmetyki po zabiegach? Otóż przede wszystkim musimy poznać i zrozumieć mechanizm samego zabiegu kosmetologicznego.

Kosmetolog powinien przedstawić nam cały przebieg zabiegu, a także poinformować nas o tym, co będzie działo się w skórze tuż po nim, kiedy będziemy już poza gabinetem. Wielu kosmetologów w swoich gabinetach posiada do odsprzedaży kosmetyki do pielęgnacji domowej w celu kontynuowania terapii kosmetykami danej marki. Jednak nie wszyscy posiadają możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie kosmetyki pozabiegowe można wybrać samodzielnie.

Warto zapytać kosmetologa o to, jakie produkty stosować oraz jakie składniki aktywne wybrać.

Jakie kosmetyki pozabiegowe wybrać?

Podstawą takiego kosmetyku powinno być skuteczne, ale delikatne oczyszczanie, szczególnie po zabiegach bardziej inwazyjnych. Tu sprawdzi się dwuetapowe oczyszczanie z wykorzystaniem mleczka lub delikatniej wody micelarnej. Następnie należy zadbać o aktualne potrzeby naszej skóry – do wyboru mamy serum albo kremy – bogate w adekwatne składniki bioaktywne.

Casmara ma w swojej ofercie kilka linii kosmetyków takich jak Urban Protect, Age Defense, Hydra Lifting, Infinity czy Lightening, które mogą stanowić świetne uzupełnienie terapii pozabiegowej. Duża zawartość składników aktywnych, dopracowane bazy, delikatne zapachy pozwolą Ci poczuć się jak w gabinecie kosmetycznym. Szukając tego typu produktów, nie możemy skupić się tylko na części aktywnej, musimy również zwrócić uwagę na bazę samego produktu, na to czy jest ona bardziej żelowa, czy bardziej treściwa, zwarta oraz czy zawiera w sobie także składniki łagodzące.

Niektóre marki w swojej ofercie mają specjalne gamy produktów dedykowanych dla cery po poszczególnych zabiegach kosmetologicznych, z uwzględnieniem konkretnych problemów skórnych. Na koniec zawsze, niezależnie od wykonanego zabiegu, musimy pamiętać o produktach chroniących przed promieniowaniem UV. Stanowi to prewencję przeciwko starzeniu się skóry oraz zabezpieczenie przed negatywnym działaniem promieniowania słonecznego, które może się nasilać po niektórych zabiegach kosmetologicznych.

Pamiętajmy także, aby w pielęgnacji pozabiegowej stosować produkty, które nie są fototoksyczne i wrażliwe na działanie UV. Tutaj świetnie sprawdzi się krem SPF 50 Photoaging Control, który pomoże ochronić skórę przed promieniowaniem, ale także zadziała nawilżająco i regenerująco na skórę. Pamiętajmy również o odczuciach sensorycznych. Odpowiedni zapach i konsystencja kosmetyku mają sprawiać nam przyjemność, a nie być przykrym obowiązkiem w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych.

Jak wydłużyć efekt zabiegu w gabinecie kosmetologicznym?

Chcąc jak najdłużej utrzymać efekt pozabiegowy, musimy być sumienni i cierpliwi. Skóra potrzebuje czasu na przebudowę i regenerację. Pamiętajmy również o zachowaniu dbałości o higienę. Warto szukać produktów w opakowaniach typu airless lub z dozownikiem tak, aby minimalizować kontakt masy kosmetycznej ze środowiskiem zewnętrznym, a także nie doprowadzić do nadkażenia. Jest to szczególnie ważne podczas pielęgnacji skóry po inwazyjnych zabiegach kosmetologicznych.

Marta Majszyk-Świątek

z wykształcenia kosmetolog, biolog analityczny i technolog produkcji kosmetyków. Posiada wykształcenie pedagogiczne i prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych. Regularnie uczestniczy w szkoleniach, kursach, sympozjach i konferencjach poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, zgodnie z najnowszymi doniesieniami.

Marta Majszyk-Świątek
Technolog Produkcji Kosmetyków oraz Kosmetolog
INSTAGRAM: @kosmetolog.technolog

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *