Jak rozpoznać pierwsze oznaki starzenia się skóry?

Jak rozpoznać pierwsze oznaki starzenia się̨ skóry?

Przede wszystkim nasza skóra staje się̨ bardziej sucha i w wyniku odwodnienia traci elastyczność i jędrność.

Naskórek staje się cieńszy i szorstki, ponieważ jego żywe komórki, zwane keratynocytami, regenerują się w wolniejszym tempie.

W skutek zaburzeń wydzielania melaniny głownie na twarzy zaczynają pojawiać się brązowe plamy pigmentacyjne.

Fibroblasty, czyli komórki tkanki łącznej właściwej, zmniejszają̨ swą aktywność, co wpływa na osłabienie włókien kolagenowych i elastynowych oraz ich kurczenie. W rezultacie zmienia się owal twarzy, policzki, kąciki ust i powieki opadają, przygina się̨ mięsień bródkowy, pogłębia się dolina łez oraz w niektórych przypadkach mogą się pojawiać cienie pod oczami.

Czasu nie zatrzymamy, nie ma takiej mocy, jednak to dobrze, że upływa.

Czas sprawia, że stajemy się̨ dojrzalsze z każdą upływającą̨ minutą, bardziej doświadczone, a przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji nasza skóra pozostanie promienna przez długie lata.

Wszystkie musimy pamiętać o tym, że nasze największe piękno wychodzi z wewnątrz, a dermokosmetyki i zabiegi kosmetyczne są̨ przyjemnymi dodatkami, które pomagają̨ nam wzmacniać, pielęgnować i cieszyć się tym pięknem, którym dzielimy się ze światem każdego dnia. Z czasem upływu lat aktywność komórek oraz ich naturalna regeneracja zostaje spowolniona. Przyjmuje się̨, że od 25 roku życia postępuje ubytek kolagenu i elastyny, czyli elementów utrzymujących jędrność naszej skóry.

Jednak u każdego człowieka proces starzenia przebiega w innym tempie należy obserwować swoją skórę̨ i podjąć odpowiednie kroki zanim dosięgnie nas ząb czasu.

Co wpływa na szybkość starzenia się skóry?

  • geny
  • zmęczenie oraz stres
  • niedostateczna aktywność fizyczna
  • używki
  • niedostateczne nawodnienie organizmu
  • zaburzenia hormonalne
  • gwałtowna utrata wagi

    Kosmetolodzy na całym świecie radzą, aby zapobiegać nadmiernemu wysuszaniu skóry i powstawaniu zmarszczek jak najwcześniej, nawadniając się̨ każdego dnia, jedząc niskoprzetworzone produkty oraz uprawiając aktywność fizyczną przynajmniej 2 razy w tygodniu, a także stosować odpowiednio dobraną dla naszej skóry pielęgnację co pozwoli naszej skórze pozostać jędrną i elastyczną przez dłuższy czas.Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *